آموزش عمومیخبرنامه

قراردادهای ممهور به هولوگرام را جدی بگیرید

قراردادهای ممهور به هولوگرام
0

به گزارش مجله پایش، بابک مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بحث قراردادهای املاک اظهار داشت: استان‌های تهران و اصفهان از سال‌ها قبل اقدام به انجام قراردادهای هولوگرامی کردند اما در استان کرمانشاه به دلیل بی سواد بودن حاشیه شهرها چندین سال این موضوع به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه اخیراً به دلیل بالا بودن مشکلات و تخلفات بحث قراردادهای هولوگرامی را اجرا کردیم، افزود: از اول مهرماه سالجاری در استان کرمانشاه استارت سامانه اطلاعات املاک و قراردادهای پرینتی و هولوگرامی زده شد.

سرپرست اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۲۳۰۰ مشاور املاک در سامانه ایرانیان اصناف عضو داریم که از این تعداد تا کنون نزدیک به ۱۵۰۰ نفر از همکاران صنف به بحث هولوگرام تجهیز شده‌اند.

مرادی به مردم توصیه کرد تا برای انعقاد قرارداد از بنگاه‌هایی استفاده کنند که مجهز به ثبت قراردادها به صورت هولوگرامی باشند، چرا که مشاوران املاکی که مجهز به این سیستم هستند جزو واحدهای معتبر، مجاز و دارای پروانه محسوب می‌شوند که از هر حیث مورد اعتماد اتحادیه و سازمان صنعت و معدن هستند.

وی بیان داشت: آن دسته از بنگاه‌هایی که تا کنون به هر دلیلی برای مجهز شدن به این سیستم ثبت نام نکرده‌اند اگر قصد ادامه شغل را دارند باید در اسرع وقت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

سرپرست اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه از مزایای این نوع قرارداد به جلوگیری از کلاهبرداری و همچنین فرار از دیون اشاره کرد و گفت: این نوع قرارداد آنلاین و به روز عمل می‌کند.

به گفته مرادی، این نوع قرارداد هیچ‌گونه هزینه اضافی ندارد و همان تعرفه و حق کمیسیون در قراردادهای عادی از آنها دریافت می‌شود.

وی بیان داشت: قراردادها زمانی که هولوگرامی باشد در سامانه ثبت و مالکیت شخص احراز می‌شود و به این ترتیب ۷۰ تا ۸۰ درصد از جرایم و نوشتن قراردادهای غیرقانونی جلوگیری می‌شود.

سرپرست اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه بار دیگر بر هولوگرامی کردن بنگاه‌ها تاکید کرد و ادامه داد: اگر مردم قراردادها را در جایی که مجهز به این سیستم نباشد منعقد کنند عواقب کار بر عهده خودشان خواهد بود.

مرادی از برگزاری آموزش‌های لازم در این خصوص خبر داد و بیان داشت: یکی از مؤلفه‌های پیگیری‌های قطعی تخلفات از اول مهرماه سالجاری به بعد قراردادهای هولوگرامی است.

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود / ثبت نام