آموزش عمومیدسته‌بندی نشده

تاثیرات هوش مصنوعی در صنعت املاک

تاثیرات هوش مصنوعی و کاربرد آن در صنعت املاک
0

راحتی و سرعت انجام کارهای روزمره از نیازهای عمده جوامع امروز است. هوش مصنوعی با فناوریهای نوظهور و کارآمد خود توانسته است جای خود را در میان صنایع مختلف همچون حوزه پزشکی و سلامت، بازار بورس، صنایع تولیدی و از جمله بازار مسکن پیدا کند. درین قسمت از مجله پایش از تاثیرات هوش مصنوعی در صنعت املاک خواهیم گفت.

هوش مصنوعی دستیار موفق صنعت املاک

استفاده از نرم افزار و مهارتهای کامپیوتری، دقت و کیفیت وظایف مربوطه به صنایع را افزایش داده است. به حدی که مدیران صنایع مایلند حتی با صرف هزینه، ساختار دفتری خود را مکانیزه کرده و از روشهای هوشمند برای ساماندهی فایلها و داده های خود بهر ببرند.

توانایی‌ها و قابلیت‌های نرم‌افزار ارتقا یافته یادگیری ماشینی برای اتوماسیون وظایف زمان‌بر و تکراری باعث محبوبیت قابل ملاحظه آن در سراسر جهان شد و توانست پیشنهادات ارائه شده به کاربر را ارزیابی هوشمند کند و رفتارهای مشکوک را با دقت بالا تشخیص دهد.

این مزایا نه تنها به مدیران املاک کمک خواهد کرد که مزایایی دوچندان برای متقاضیان املاک، سازندگان مسکن و انبوه سازان، خریداران و فروشندگان املاک خواهد داشت. همچنین، دستیابی به تحلیل و بینش متناسب نظیر پیش‌بینی‌های مبتنی بر واقعیات، الگوهای خرید، بسترسازی ضروری برای معاملات موفق و عواملی که منجر به شکل نگرفتن معاملات می‌شوند، تنها بخش اندکی از فرصت‌هایی است که فناوری یادگیری ماشینی می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد.

آیا هوش مصنوعی جایگزین مشاورین املاک خواهد شد؟!

نگرانی که در همه حوزه هایی که از ابزارهای هوش مصنوعی در صنعت خود استفاده میکنند، وجود دارد اینست که آیا هوش مصنوعی روزی جای آنها را خواهد گرفت؟ پاسخ اینست که مسلما خیر. هوش مصنوعی نه شغل مشاورین املاک را از آنان خواهد گرفت و نه نیروی کار آنها را.

هوش مصنوعی سعی میکند انجام کارهای تکراری و زمانبر را بر عهده بگیرد تا مدیران صنایع به دنبال اجرای ایده های خلاقانه تر خود در زمینه کسب و کارشان باشند. وحتی ممکن است با به کار اندازی ایده های جذابتر بتوانند نیروی کار و مجموعه خود را توسعه دهند.

نتیجه‌گیری

  • صنعت املاک در حال حرکت به سمت دیجیتالی و هوشمند شدن است و تاثیرات هوش مصنوعی در صنعت املاک کاملا مشهود است.
  • با کاهش هزینه‌های اجرا و پیاده‌سازی هوش مصنوعی، این فناوری روز به روز در زندگی بشر استفاده شده و در میان کاربران خود جذابیت و محبوبیت بیشتری خواهد داشت.
  • به محض اینکه مشاوران املاک بیاموزند چگونه از قدرت قابل توجه این فناوری به نفع حرفه خود استفاده کنند، هیچ هراسی نخواهند داشت و همه چیز به دست خواهند آورد و با ارزیابی هوشمند موفقیت بیشتری کسب کنند.

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود / ثبت نام